Hlavní navigace

Názor k dotazu Stravné + občerstvení na jednání?!?! od xx - Re: stravné + občerstvení na jednání?!?! A hlavně 513...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 6. 2007 9:32

    xx (neregistrovaný) 82.142.67.---

    Re: stravné + občerstvení na jednání?!?!
    A hlavně 513 je nedaňová, takže v tom se rozhodně rýpat nebudou, když to vyhodíte v přiznání z nákladů.


    >>>>Dobrý den,
    >>>>měla bych dotaz, když náš obchoďák jede na služební
    >>>>cestu, která trvá 8 hodin - náleží mu stravné. Jede
    >>>>ke
    >>>>klientovi, kterého pozve do restaurace řekněme na
    >>>>malé
    >>>>občerstvení a má od toho doklad.
    >>>>Toto občertvení účtuji na 513. Náleží obchoďákovi
    >>>>stravné v plné výši nebo se krátí????
    >>>> Ten oběd nebo-li občerstvení se bere jako
    >>>>reprezentace firmy.
    >>>>Zajímalo by mě tedy, jak se to řeší jinde, prosím o
    >>>>názory. Děkuji
    >>>Co se týká krácení, tak zaměstnavatel krátit jen může
    >>>nikoliv musí, takže i v případě plně zajištěného
    >>>stravování, pokud nemáte ve směrnici, nebo nesdělíte
    >>>zaměstnanci před pracovní cestou míru krácení, krátit
    >>>nemůžete. Ale to se netýká Vašeho konkrétního
    >>>případu.
    >>>Jestliže jde zaměstnanec do restaurace a koupí si
    >>>oběd,
    >>>nejedná se o poskytnuté jídlo ve smyslu § 163/2.
    >>>Občerstvení pro klienta je 513 a zaměstnanec by si
    >>>měl
    >>>oběd
    >>>uhradit právě ze stravného.Tak věřte tomu, že to tak
    >>>bylo, prostě konzumoval jen pozvaný klient.
    >>
    >>Tak nějak jsem si to také myslela, ale když přinese
    >>lístek a něm je napsáno za občerstvení cca 320.- a
    >>řekne, že klienti byli dva /jestli byl jeden nebo dva
    >>se
    >>nedozvím/ a on si nic nedal, takže to můžu dát celé
    >>na
    >>513 ? A co Fú nebude se chtít v tom nějak pitvat??
    >>
    >>Jak to udělat ,aby nebyl problém a ten nechci.
    >Myslím, že problém nebude. FÚ to pitvat nebude,protože
    >by žádný věrohodný důkaz nesehnali.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).