Hlavní navigace

Názor k dotazu Srážka v VI.mzdě za absenci v VII? od Verča - Re: srážka v VI.mzdě za absenci v VII? 35...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 7. 2007 19:17

Verča (neregistrovaný) 77.48.45.---

Re: srážka v VI.mzdě za absenci v VII?
    35 nebo 65 korun za áčko v červenci? děkuju moc nějak jsem se do toho zapletla ... :-(
    budu vděčná za každou radu

Neomluvená absence se počítá na kalendářní dny, tzn.,že v červnu má 4 KD A, červenci má 2 KD absence - pokud ukonč.PP 2.7.07.
    Spočítáte mzdu za červen (1 PD) a uzavřete, spočítáte mzdu za červenec (zatím jen "ručně") a zjistíte, kolik bude činit mínusová výplata - o tuto částku zašlete na jeho účet za červen méně a až vypočítáte červencovou mzdu (bude mínusová), tak tyto zadržené peníze dáte hotově do pokladny a zašlete dotyčnému doklad o tom, že peníze vyrovnal do pokladny. Jinak se to pravděpodobně dělat nedá, pokud o ty peníze nechcete jako firma přijít, neboť pochybuji, že by Vám je dobrovolně přinesl do pokladny.

paní xy -peníze mu jdou na účet, já mu tedy mimořádnou zálohou ve mzdě za červen srazím ,myslím, že za dva dny A za červenec - to bylo 65 kč, dostane o to méně, ale nevím, jak je dám fyzicky do pokladny ? ony budou jaiko deponované na účtě a v červenci je dám mínusovou zálohou, tím se mi to vyruší, ano ?
    >>
    >>Místo 2.6. myslíte 2.7. - tzn., že za červenec bude
    >>ZP
    >>=
    >>(8000:31)x2x13,5%=70 Kč
    >>lze to také udělat tak, jak píšete - zálohu v
    >>červnové
    >>mzdě a nechat deponované na účtu firmy
    >>a v červencové mzdě srovnat
    >>jak je to s doručením - to přesně nevím (nemám u
    >>sebe
    >>zákoník práce s poznámkami)
    >>
    >jo, pardon, myslela jsem 2.7., díky za pomoc :) a s
    >tím doručením už jsem si myslela, že to znám a verča mě
    >nalomila, přesto si myslím, že je to tak, jak jsem
    >psala, děkuji a pěkný zbytek večera !

§ 334 - 337 ZP. Je to tak, jak jsem napsala - PP končí až tehdy, kdy se to zaměstnanec dozví nebo by se dozvěděl, pokud by si zásilku převzal.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).