Hlavní navigace

Názor k dotazu Výživné-do kdy platit,jak ukončit od 1234 - Re: výživné-do kdy platit,jak ukončit >>RE>děkuji za odpověd,potvrzení mi...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 7. 2007 12:35

    1234 (neregistrovaný)

    Re: výživné-do kdy platit,jak ukončit
    >
    >RE>děkuji za odpověd,potvrzení mi ale dávala až koncem
    >>září,počátkem října s odůvodněním,že ho dříve
    >nedostane.

    ***to má pravdu. potvrzení, že v roce 2007/08 je studentem jí vydají až v září.
    Má vliv také dovršení 26 let v říjnu tohoto
    >roku?
    ***u výživného ne. tam je hlavní, zda je dítě schopno se samo živit a je připraveno na budoucí povolání. pokud ale přechází z oboru na obor, opakuje, přerušuje, atd...je to důvodem pro zrušení výživného.

    Jaký důvod uvést při žádosti na ukončení platby
    >výživného,jejsem schopen zjistit,zda studuje,ona mi to sama
    >nezdělí.

    ***to vám nepovím. ale pokud dítě ještě v 27 letech studuje, tak tam asi něco nesedí, ne? někdy se ruší výživné i studujícím dětem, protože ač již jsou schopni a připraveni pro povolání, studují další obory, nesouvisející s původními, nebo pokud neustále opakují apod.

    Co se stane,když přestanu platit,podám návrh na
    >zrušení výživného a sou zjistí že mám pravdu,budu
    >muset doplatit k datu rozhodnutí,i když dcera nárok
    >neměla?děkuji za odpověd´Jiří

    ***pokud zjistí, že neměla nárok, ruší to zpětně a nic se neděje. pokud však zjistí, že nárok měla, musíte doplatit aby vás nazažalovala. ale u 27 letého dítěte asi už nepůjde o trestný čin zanedbání atd...protože tam posuzují, zda opravdu byla ohrožena výživa dítěte. lépe vám to objasní právník zabývající se rodinným právem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).