Hlavní navigace

Názor k dotazu SD a DPH-ojetý motocykl, prosíííím!!! od ZdenaR - Re: SD a DPH-ojetý motocykl, prosíííím!! >Dobrý den,>nikdo mi...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 7. 2007 12:46

    ZdenaR (neregistrovaný) 86.49.28.---

    Re: SD a DPH-ojetý motocykl, prosíííím!!
    >Dobrý den,
    >nikdo mi neporadí, prosím, ohledně ojetého motocyklu
    >???
    >Viz níže:
    >Dobrý den,
    >v květnu 2007 jsme pořídili jako firma (právnická
    >osoba) ojetý motocykl v ceně bez DPH cca 99 000,00, tudíž
    >musím dát do majetku, ale nevím zda si mohu uplatnit
    >DPH?

    Pokud bude motockyl sloužit k uskutečňování Vašich ekonomických činností, pak můžete uplatnit DPH na vstupu (zákaz odpočtu jako u osobních automobilů se na motocykly nevztahuje).

    >A od kdy mám počítat odpisy?

    Účetní podle vnitřní směrnice. Daňové podle § 31, pokud ještě budete mít motorku v majetku k 31.12.2007. Zařazuje se do OS 2.

    >A ještě jeden dotaz, tento motocykl má kategorii dle
    >TP LC a bude použiván pro služební účely zaměstnancem
    >na Dohodu o provedení práce, musím zaplatit za
    >jednotlivé jízdy zpětně dnes zálohu na SD a mohu jí zaplatit
    >sazbou Kč 25,00 za den ??

    Vozidla kategorie "L" nejsou předmětem silniční daně.

    >A ještě mohu proplácet benzín tomuto zaměstnanci a
    >uplatnit si z těchto paragonů DPH?

    Veďte si knihu jízd a při účtování PHM postupujte stejně, jako u auta. Pokud bude mít "zaměstnanec" na DoPP motorku trvale k dispozici, pak pečlivě zvažujte, zda obhájíte uplatněné náklady a DPH.

    >Předem moc děkuji !!!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).