Hlavní navigace

Názor k dotazu Vystavené faktura v EU a a součaně v Kč od Zuzik - Re: vystavené faktura v EU a a...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 7. 2007 16:58

    Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

    Re: vystavené faktura v EU a a součaně
    Teď jsem trochu zmatená. Tu fakturu vystavujete Vy nebo jste Vy jejím příjemcem ?

    Pokud vystavujete Vy, pak ji dle přání vystavíte v EUR, ale jste povinni evidovat a mít zaúčtováno v Kč. Navíc, pokud je odběratelem české DIČ, tak musíte na fa uvést rozpis ZD a DPH v Kč. Nevím, jestli Vám to Váš SW umožní, běžně lze přepnout na naši i cizí měnu a SW i sám udělá přepočet podle nastaveného kurzu.
    Pokud máte celkovou cenu dohodnutou v EUR, pak přepočítáte kurzem ke dni UZP ( nevím, zda máte denní nebo jaký) a z celkové částky v Kč vypočítáte metodou shora DPH a ZD.
    Pokud nemáte SW, který to umí, pak Vám nezbývá než než uvést v EUR a do textu nad nebo pod položky rozepsat ZD a DPH a kurz.
    Podle našich předpisů musíte uvádět v Kč a podle smluvních podmínek s odběratelem uvádíte i v EUR.
    Odkaz : ZDPH §26/1,§37 + §4/4 -kurzy
    Zuzik

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).