Hlavní navigace

Názor k dotazu DUZP na dobropise z JČS od M.Hříbal - Re: DUZP na dobropise z JČS Jsem se konečně...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 8. 2007 18:21

    M.Hříbal (neregistrovaný) 217.197.144.---

    Re: DUZP na dobropise z JČS
    Jsem se konečně dostal k tomu abych reagoval na odpověď paní barbary, neboť přípravu této odpovědi jsem viděl na delší čas.
    S její odpovědí se neztotožňuji. Viděl bych to přece jen trochu jinak (možná mne někdo opraví – Zuzik ??? ).
    I v případě zde uvedeného dobropisu se pohybujeme na úrovni pořízení zboží z JČS (nakonec to autorka dotazu píše).
    Uskutečnění zdanitelného plnění a povinnost přiznat daň se tedy řídí ustanovením § 25 tj. ke dni vystavení daňového dokladu.
    Odvolávka na ustanovení § 42 odst. 5 je dle mého názoru chybná. Tento paragraf se dle mého názoru nevztahuje na pořízení zboží z JČS !!!. Týká se tuzemska.
    V textu je uvedeno „Plátce“ …
    Dle ustanovení § 4 odst. 1 písm. s) je plátcem osoba povinná k dani, která byla registrována k dani v tuzemsku podle § 95 tedy nikoliv

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).