Hlavní navigace

Názor k dotazu Nárok na dovolenou od beta - Re: nárok na dovolenou skutečně není problém uzavřít...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 9. 2007 17:06

beta (neregistrovaný) 82.150.166.---

Re: nárok na dovolenou
    skutečně není problém uzavřít PP od 1. dne v měsíci, i když to není den, kdy vznikne účast na pojištění, PP můžete uzavřít od 1.9., ale přihlásíte na ZP a OSSZ dnem účasti, t.j. 3.9. a záznam na ELDP také od 3.9. Musím ale paní J. potvrdit její poslední domněnku, že jsou i zaměstnavatelé a já mám tu zkušenost i s nimi, že PP uzavřou záměrně od 3.9., aby právě ušetřili na zaměstnanci za dovolenou, také mám zkušenost s bývalým zaměstnavatelem, který PP uzavírá také od např. 3.9., protože to tak "je správně" - občas bohužel právo zaměstnance zkolabuje na neznalosti zodpovědné osoby, která ani nechce nic dále zkoumat, protože se to naučila tak a tak to je správně :( ... ale účastníků BC se toto netýká :) hezký den všem
    PS a s tím "započtením" so-ne-sv v případě uzavření PP od př. 3.9. také není problém odchýlit se ve prospěch zaměstnance a posoudit tyto dny pro právo na dovolenou za "odpracované",ale musí být stanoveno ve vnitř.nařízení, či směrnici, příp. pokud jsou odbory, pak v kolektivní smlouvě

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).