Hlavní navigace

Názor k dotazu Podnájem - DPH - daň. doklad od Klara - Re: Podnájem - DPH - daň. doklad >>>>>>>Dobrý den,...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 10. 2007 17:54

    Klara (neregistrovaný) 62.40.69.---

    Re: Podnájem - DPH - daň. doklad
    >>>>>>>Dobrý den,
    >>>>>>>prosím o radu. s.r.o. pronajima nebytove prostory -
    >>>>>>>garaze jine spolecnosti s r.o.. Ta tyto nebytove
    >>>>>>>prostory podnajima dale - nasi s.r.o. Je spravne,
    >>>>>>>pokud nam
    >>>>>>>vystavili podnajemni smlouvu, kde je uvedena pouze
    >>>>>>>mesicni splatka za podnajem a nic vic? Zadna zminka o
    >>>>>>>DPH
    >>>>>>>(byt jsou platci), zadny splatkovy kalendar nebo
    >>>>>>>doklad o prijate platbe atd. Co s tim? Mne osobne se
    >>>>>>>to
    >>>>>>>vubec nelibi. Co vsechno mam po nich pozadovat?
    >>>>>>>Predem
    >>>>>>>diky. K. Nemam s podnajmem zatim zkusenosti.
    >>>>>>
    >>
    >>>>>A je to i v pripade, ze ten podnajem je dlouhodoby -
    >>>>>smlouva na dobu neurcitou? Neni tam nejaka vyjimka
    >>>>>nebo
    >>>>>tak neco? To abych, nez se pustim do dohadu, mela
    >>>>>jasno :-). Diky predem.
    >>>>
    >>>>On ten odstavec 4 § 56 trochu mate. Kdybych tu větu
    >>>>rozložil do odrážek, měla by zní asi takhle:
    >>>>Osvobození se nevztahuje na:
    >>>>- krátkodobý nájem stavby bytů nebo nebytových
    >>>>prostor,
    >>>>- nájem prostor a míst k parkování vozidel,
    >>>>- nájem bezpečnostních schránek
    >>>>- nebo trvale instalovaných zařízení a strojů.
    >>>>Čili nejde v tomto případě o žádnou krátkodobost nebo
    >>>>dlouhodobost.

    >>No, možná že v části této plochy bude něco jiného než
    >>parkoviště, ale nám je pronajímána část, která je
    >>určená přímo a jen k parkování určitých - firemních
    >>vozidel (ve smlouvě je to tak uvedeno - včetně reg.
    >>značek
    >>vozidel). Takže jasně 19 % DPH? Jestě jednou díky. K
    >Garáže a parkovací místa vždy s DPH.

    A pokud ten prvni pronajimatel (pronajima to jako nebytove prostory, ne jako parkoviste) to pronajima jako plneni osvobozene, jak to bude v tomto pripade, pokud nam to najemce "podnajme" jako garaz? Doufam, ze je to srozumitelne :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).