Hlavní navigace

Názor k dotazu Navyšování dovolené o dny ? od Laďa - Re: Navyšování dovolené o dny ? Neřekl bych, že...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 10. 2007 18:02

    Laďa (neregistrovaný) 80.78.146.---

    Re: Navyšování dovolené o dny ?
    Neřekl bych, že v tomto případě jde o odchýlení od ustanovení ZP. § 213 odst.1 stanoví, že výměra dovolené činí nejméně 4 kalendářní týdny. V souladu s tímto ustanovením je tedy možné prodloužit dovolenou a je jedno jestli o dny nebo o týdny.
    Jinak tomu bylo v ustanoveních dříve platného ZP. Tam bylo výslovně stanoveno, že lze dovolenou prodloužit o další týdny. Tzn., že šlo prodloužit dovolenou pouze o týdny.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).