Hlavní navigace

Názor k dotazu Grant-sdružení právnických osob od Hela - Re: Grant-sdružení právnických osob Dobrý den, moc díky, p....

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 10. 2007 7:07

    Hela (neregistrovaný)

    Re: Grant-sdružení právnických osob
    Dobrý den, moc díky, p. či sl.Leo, za odpověď a snahu poradit.Je pravdou,že se ve smlouvě o poskytnutí grantu nepíše, zda se poskytuje na inv.či neinv.výdaje.Jsou vyjmenovány právě výše uvedené mapy, stojany, lavičky podél turist.tras v rámci projektu podpory šetrné turistiky.Jelikož u právnických osob nepotřebuji účelový znak, jako u obcí,které také účtuji,je třeba jinak zohlednit a přehledně doložit výdaje a příjmy celé akce.Možná, že jsem to chytla za špatný konec, ale vzala jsem to jako celkový projekt a výdaje na něj.Ještě jsem zapomněla hned zkraje uvést, že se sice jedná o sdružení právnických osob, ale NO, kde se účtuje při pořízení IM právě proti jmění , s tím, že do odpisů jde celá pořizovací cena a to, že v podstatě byla část pořiz.ceny majetku z cizích zdrojů, je ošetřeno proúčtováním výnosů, jak jsem výše uvedla, čili o dopadu na HV při pořízení z grantu vím.Odborníka v místě stále hledám, jelikož jsem se s NO začala potýkat letos poprvé, a má to zas jiná specifika,takže sbírám nové zkušenosti.
    Ale jelikož je takových organizací víc (já jen, že existuje i sdružení obcí, které se účtuje zas jinak-v rozp.skladbě..), je to takový zvláštní paskvil, mám ještě na dnešek vyhozeny nějaké kontakty a pokusím se zjistit, jak to vlastně v tomhle případě bude.Jinak příjemný den, ať se Vám daří a ještě jednou moc díky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).