Hlavní navigace

Názor k dotazu Změna pracovního úvazku od pája - Re: Změna pracovního úvazku To snad nemyslíte vážně? Zaměstnavatel...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 10. 2007 11:42

    pája (neregistrovaný) 82.113.40.---

    Re: Změna pracovního úvazku
    To snad nemyslíte vážně? Zaměstnavatel rozvrhuje pracovní dobu a určuje začátek a konec směn. Pracovní úvazek je snad něco jiného.
    Pr.doba je stanovena dle § 79 ZP. Pokud chce zaměstnavatel zaměstnat někoho na kratší pr.úvazek, musí s tím zaměstnanec souhlasit. Něco jiného je zkrácení pr.doby bez snížení mzdy, které může stanovit vn.předpisem nebo sjednat v KS. § 80 ZP pak jasně říká, že . Byla-li sjednána kratší pr.doba..atd.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).