Hlavní navigace

Názor k dotazu Změna pracovního úvazku od JiřinaH. - Re: Změna pracovního úvazku >>>>Dobrý den, prosím o radu:...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 10. 2007 12:36

    JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

    Re: Změna pracovního úvazku
    >>>>Dobrý den, prosím o radu: musím udělat změnu pracovní
    >>>>smlouvy
    >>>>pokud si zaměstnanec změní pracovní dobu na poloviční
    >>>>úvazek?
    >>>>Začínám a když jsem listovala prac. smlouvou
    >>>>zaměstnance, tak jsem zjistila, že takovýchto změn
    >>>>měl
    >>>>již
    >>>>několik a moje předchůdkyně žádné změny pracovní
    >>>>smlouvy
    >>>>neprováděla.
    >>>>Děkuji Hanka
    >>>
    >>>jak si sám od sebe může změnit zaměstnanec úvazek?
    >>
    >>Změny do pracovní smlouvy neprovádějte, udělejte
    >>samostatnou dohodu. Pokud budete mít v PS , tak s
    >>jakoukoliv změnou musí zaměstnanec souhlasit. A délku
    >>pracovního úvazku určuje zaměstnavatel ne
    >>zaměstnanec.



    >To snad nemyslíte vážně? Zaměstnavatel rozvrhuje
    >pracovní dobu a určuje začátek a konec směn. Pracovní
    >úvazek je snad něco jiného.
    >Pr.doba je stanovena dle § 79 ZP. Pokud chce
    >zaměstnavatel zaměstnat někoho na kratší pr.úvazek, musí s tím
    >zaměstnanec souhlasit. Něco jiného je zkrácení pr.doby
    >bez snížení mzdy, které může stanovit vn.předpisem
    >nebo sjednat v KS. § 80 ZP pak jasně říká, že . Byla-li
    >sjednána kratší pr.doba..atd.

    Ale ona to myslí vážně. Docela obyčejně napsala svůj dotaz , sice nepřesně formulovaný, a čekala odpověď k svému problému.
    Kdo chce, ten pochopí, že zřejmě zaměstnanec požádal o poloviční úvazek nebo že se na něm shodli.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).