Hlavní navigace

Názor k dotazu Změna pracovního úvazku od pája - Re: Změna pracovního úvazku Já v tom problém nevidím,§...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 10. 2007 15:53

    pája (neregistrovaný) 82.113.40.---

    Re: Změna pracovního úvazku
    Já v tom problém nevidím,
    § 79 stanovená pracovní doba je daná- i když není uvedena v PS, platí to
    § 80 - kratší pr.doba musí být sjednána, podle mne může být i ústně, pokud není přímo v PS, pak by musela být písemně
    § 40 obsah PP je možné měnit jen tahdy, dohodnou-li seš zam-tel a zam-ec na jeho změněkdyž se deohodnou, tak platí(není-li toto v PS) povinnost zaměstnavatele dle § 37 ZP písemná informace zam-tele o obsahu PP- to co není v PP. musí být zde.
    V praxi: nastupí na plný pr.úvazek bez zkr.PD dle ZP, zam-tel najednou řekne, že mu krátí úvazek na polovinu a bude mu dávat polovinu mzdy? To asi těžko, zam-ec by to jasně vyhrál.
    Podle mne je to takto, rád počkám na jiné názory, ale § 40 je jasný.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).