Hlavní navigace

Názor k dotazu SZM-sleva na manželku-příspěvek na péči od jo - Re: SZM-sleva na manželku-příspěvek na p manželky a dokonce...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 12. 2008 22:08

    jo (neregistrovaný) 82.150.166.---

    Re: SZM-sleva na manželku-příspěvek na p
    manželky a dokonce o zdanitelný příjem,
    >>>>>>>>který
    >>>>>>>>musí přiznat v daňovém přiznání jako příjmy podle
    >>>>>>>>§10.
    >>>>>>>>Jen uvažuji, nemusí se z takového příjmu platit soc.
    >>>>>>>>a
    >>>>>>>>zdrav. pojištění?
    >>>>>>>
    >>>>>>>Myslím, že se ten pracovník FÚ asi zmýlil.
    >>>>>>>od daně osvobozeno: § 4 i
    >>>>>>Moc děkuji. Podle tohoto paragrafu je vše jasné.
    >>>>>>Tvrzení FÚ mi vyrazilo dech a zdálo se mi
    >>>>>>nespravedlivé.
    >>>>>>Nemají vždy pravdu.
    >>>>>Důvěřuj, ale prověřuj. I FÚ.
    >>>>Ano. Tento příjem je od daně osvobozen. Ale
    >>>>souhlasíte
    >>>>s tvrzením, že se do vlastních příjmu druhého z
    >>>>manželů pro
    >>>>posouzení nepřekročení částky 38 040 Kč příspěvek na
    >>>>péči
    >>>>zahrnuje, pokud jej tento manžel sám nepobírá, ale je
    >>>>mu poskytován osobou blízkou, která sama tento
    >>>>příspěvek pobírá?
    >>>
    >>>To ano, s tím souhlasím.
    >>Já jsem to pochopila opačně v § 35ba odst. 1b jsou
    >>uvedeny
    >>sociální služby - tedy příspěvěk od osoby blízké.
    >>Jaký
    >>na to máte nároz?
    >Těmito službami se rozumí služby sociální péče
    >podmíněné sociální potřebností, které poskytují obecní úřady
    >obcí s rozšířenou působností, nebo pověřené obecní
    >úřady a jedná se o peněžité a věcné dávky jednorázové
    >nebo opakovaně poskytované z důvodu sociální potřebnost -
    >viz Pokyn č. D-300 k § 35ba.
    a pokyn dále pokračuje - příspěvek za péči o osobu blízkou ...,tak proč by se měl příspěvek za péči počítat do hranice příjmů manžela/manželky, který o druhého pečuje ? Matně si pamatuji, že Dobešová přednášela to, co tu říkáte, pokud je to vlastní příspěvek na péči, pak nezapočítám, pokud ho dostávám, protože pečuji o někoho, pak ho započítám, ale když si pročtu D300, ten říká, do vlastního příjmu manžela/ky nezapočtu příspěvek na péči o osobu blízkou, tak jsem z toho jelen ...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).