Hlavní navigace

Názor k dotazu Studium v zahraničí-zvýhodnění na dítě od beta - Re: Studium v zahraničí-zvýhodnění na dí to byste se...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 3. 2008 8:11

    beta (neregistrovaný)

    Re: Studium v zahraničí-zvýhodnění na dí
    to byste se divila ! co čert nechce, jedná se o daňového poradce, s těmi je práce ošemetná, když mi předložil potvrzení v němčině, ptal se, kde je řečeno, že to musí být v češtině :-))
    já jsem to měla zjištěné už dříve, ale pro zajímavost - o úředním jazyce pojednává 337/1992, ale to není pro Z-ele závazný zákon, tím se řídí FÚ, je to složitější, píši jen ve zkratce.Pokud bych po něm požadovala úředně ověřený doklad potvrzení z němčiny, řekl mi, že to nemusí dávat k úřednímu překladu, že je to snad jasné a triviální. A abych to završila - MŠMT mu internetový výpis potvrzení neuznalo,dítě muselo (chudák dle jeho slov) podstoupit martýrium (co si o nás Němci pomyslí !) a doklad o potvrzení škola nakonec vystavila, takové klasické jako míváme my, to MŠMT vzalo a vydalo Rozhodnutí, ale v informačním listu od nich je dále zmínka, že Potvrzení o studiu musí být úředně ověřeno, jen pokud je v jiném než německém a anglickém jazyce :-))) tak si vyberte chacha A pokud vám teď vyvstane otázka, proč to všechno zjišťuji, když už potvrzení o studiu mám, odpovídám - potvrzení je vystavené jen do 28.2.08 a i přesto, že pro MŠMT musel poradce doložit toto potvrzení, Z-eli odmítá s tím, kde je to napsaný, jak má vypadat potvrzení a furt se motáme dokola ... je to radost spoupracovat s chytrými lidmi ... :-)))

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).