Hlavní navigace

Názor k dotazu Přivýdělek od graver - Re: Přivýdělek >>>Dobrý den! Měl bych na Vás jeden...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 4. 2008 14:12

    graver (neregistrovaný)

    Re: Přivýdělek
    >>>Dobrý den! Měl bych na Vás jeden dotaz. Nevím jak mám
    >>>postupovat dále, když mě jeden soukromý zaměstnavatel
    >>>odmítá úplně zaplatit mzdu za odpracované hodiny.
    >>>Neměl jsem ještě s ním ani uzavřenou smlouvu a dohodu
    >>>o
    >>>práci. Nic vlastně v ruce nemám a zbyl mi jen svůj
    >>>výpis
    >>>odpracovaných hodin. Co se dá s tím dělat? Setkám se
    >>>vůbec někdy s penězi na které mám nárok? Předem
    >>>děkuji
    >>>za odpověd'.
    Smlouvu jste asi uzavřenou měl, jenže pouze ústní. Legálně nenaděláte nic. Pokud tedy ten výkyz práce není podepsaný protistranou - pak by byl průkazný a zároveň zakládal smluvní vztah, i když nezobrazuje jeho veškeré podmínky. Jakékoliv řešení je bohužel postaveno na možnostech doložení vašich tvrzení.
    Nevím, o jakou práci šlo, ale předpokládám, že její výsledky nemůžete legálně a jednoduše anulovat.
    >>pro vás. Jedině se zkusit obrátit na oblastní
    >>inspektorát práce ve vašem bydlišti a poukázat tam na
    To je k ničemu. Inspektoráty práce zajišťují dohled nad plněním zákonných povinností v pracovněprávních vztazích (a ani to se jim moc nedaří) a tady je spor právě o existenci takového vztahu.

    >Jenže , pozor na to, aby jste taky nebyl vy pokutován
    >za práci načerno. To se může pěkně obrátit proti vám.
    >Bez smlouvy přece nemůžete pracovat.
    OMG. To je takový pěkný logický oříšek, že? Aby mohl být někdo "pokutován za práci načerno", musel by mu tu práci načerno nějak dokázat. A o to právě tazateli jde :-)))
    BTW: co přesně je nezákonného na "práci na černo" - pokud tedy pracovník zdaní svůj příjem (který v tomto případě jaksi nedostal)?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).