Hlavní navigace

Názor k dotazu Fakturace na Slovensko od Blanka - Re: Fakturace na Slovensko dobře.>>>Pokud byste nebyla ORD k...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 4. 2008 7:53

    Blanka (neregistrovaný) 81.19.3.---

    Re: Fakturace na Slovensko
    dobře.
    >>>Pokud byste nebyla ORD k dani na Slovensku,
    >>>fakturovala byste bez DPH (stále místo plnění mimo
    >>>ČR)
    >>>a
    >>>slovenský odběratel, pokud je osoba povinná k dani
    >>>(podnikatel) by přiznal daň, pokud by odběratl nebyl
    >>>osoba
    >>>povinná k dani (třeba občan), pak byste se musela
    >>>registrova a fakturaci zatížit SK DPH.
    >>>¨
    >>
    >>Dobrý den, jak je to prosím se službou na Slovensko..
    >>
    >>Výměna pneu v ČR Slovenskému odběrateli, ktekrý je
    >>plátcem DPH, a auto jezdí jen po Slovensku.
    >>
    >>Česká firma fakturuje na Slovensko bez DPH, s tím, že
    >>ten si dodaní?
    >>Děkuji
    >
    >Ve Vašem případě se jedná o práce na věci movité dle §
    >10/4/c, kde při splnění 2 základních podmínek pro
    >reverse-charge - tedy přechýlení na DIČ slovenského
    >odběratele můžete dle § 10/5 ZDPH fakturovat bez DPH:
    >1. Práce byla provedena pro ORD v JČS
    >2. Movitá věc (auto) byla přemístěna do JČS - tady je
    >největší kámen úrazu, jak to prokázat, doporučuje se
    >zajistit si od odběratele záznam o provozu vozidla,
    >cesťák, prohlášení atd., nikdo Vám ale nazaručí, že náš
    >berňák to nebude rozporovat.
    >
    >Pokud chcete mít klid a 100% jistotu, dejte mu to s CZ
    >DPH s tím, že neprokážete, že auto se vrátilo do SK.
    >Pokud to bude chtít bez DPH, ať Vám vyjde vstříc a dodá
    >Vám něco ze zmíněných důkazních prostředků pro
    >osvobození od DPH.


    Děkuji moc za radu.
    S DPH mám pořád problémy, přiznávám, že se v tom nemůžu vyznat, asi mi chybí logika. Čtu to a vůbec tomu nerozumím.
    Mám ještě jednu prosbu.
    Firma začně uskutečňovat obchod s Azerbajdžánem. V únoru zde byli zástupci z Azerbajdžánu. při té příležitosti zaplatili 800 EUR, bylo mi řečeno, že je to nevratná záloha. V Březnu se objevila faktura na těch 800 Eur. a v texu je uvedeno za služby - zhotovení grafických návrhů. Bude to někde figurovat v řádcích DPH.. vývoz zboží mimo EU je par. 20, ale tahle služba?
    Děkuji moc..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).