Hlavní navigace

Názor k dotazu Odměna jednatele od Pavel - Re: Odměna jednatele To: p.xxl - skoro bych to...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 5. 2008 0:13

  Pavel (neregistrovaný) 78.102.208.---

  Re: Odměna jednatele
  To: p.xxl - skoro bych to nazval jako šíření poplašné zprávy:-)) Setrvávám u svého názoru, že tento výklad (naštěstí) má pouze JUDr. Salačová.

  Komentář v Poradci 6/2006 str. 49 nepsala spoluautorka článku Ing. Sedláková, ale JUDr. Salačová. Lehce se o tom přesvědčíte v Poradci 7/2007 str. 166 - 304. Komentáře Ing. Sedlákové, a to nejen v Poradci, k § 6 jsou sporadické a prakticky vždy v návaznosti na § 7 či jiná ustanovení ZDP. "Stanovisko MF" o dodaňování nulových odměn jednatelů a společníků se tu také již neobjevuje. Domnívám se, že takové stanovisko nebylo nikdy na papíře, pouze bylo přáním JUDr. Salačové před jejím přemístěním z MF na MPSV.

  JUDr. Salačová svůj názor o dodaňování opírá o ObchZ. O tom, jak tato paní zná ObchZ svědčí mj. i to, že na stejné stránce Poradce 6/2006 připouští, že jednatel může být zároveň i členem dozorčí rady ve stejné společnosti, kdy se mu pak všechny jeho příjmy zdaní jako jeden příjem. Přitom § 139/2 ObchZ zakazuje, aby jednatel byl členem dozorčí rady.

  Hezký den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).