Hlavní navigace

Názor k dotazu Zdr.pojištění při neplac.volnu-je uzn.N? od xy5 - Re: Zdr.pojištění při neplac.volnu-je uz zákon 48/97 Sb. §...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 5. 2008 8:55

    xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

    Re: Zdr.pojištění při neplac.volnu-je uz
    zákon 48/97 Sb. § 9 odst. 3 říká, že zaměstnanec při neplac. volnu se písemně zaváže (dohodne se zam-telem), že zaplatí buď celé ZP, nebo 1/3 - v zákoně není nikde psáno, že zam-tel může hradit celé ZP za zam-ce
    domnívám se, že pokud to takto chcete udělat - zaplatit celé ZP za zam-ce, tak by to byl příjem zam-ce, který by podléhal zdanění (?)
    u nás vždy celé hradí zam-ec (on žádá písemně o volno,které mu zam-tel poskytuje, tak tam i podepisuje, že souhlasí s celou úhradou)
    jen podotýkám, že za neplac. volno platí ZP jen zaměstnanci, kteří nejsou v kategorii, za které je plátcem ZP i stát

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).