Hlavní navigace

Názor k dotazu Stravné v cizí měně-vez Vás to nezvládnu od Pepi - Re: Moc děkuji. >>>>>>>poledne, pak krátím >>>>>>>těchto 45 Euro...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 5. 2008 14:13

    Pepi (neregistrovaný) 84.244.78.---

    Re: Moc děkuji.
    >>>>>>>poledne, pak krátím
    >>>>>>>těchto 45 Euro a jak dále, když bylo zajištěno
    >>>>>>>stravování v místě?
    >>>>>>>Prosím poradíte mi, jsem z toho jelen.
    >>>>>>>Děkuji.
    >>>>>>
    >>
    >>>>>>o
    >>>>>>25% ze zákl.sazby, nebo až o 35% z poloviční sazby=
    >>>>>>což je Váš případ , tj. 45:2 á 35%...
    >>>>>Aha, takže pokud to dobře chápu, tak zaměstnanec tam
    >>>>>dorazil ve středu ve 12 hod, tak to je 45 Eur x 0,65
    >>>>>(krátíme o 35%)=29,25 Eur,
    >>>>>potom ve čtvrtek celý den, tj. 45 Eur x 25 (krátíme o
    >>>>>(3x25%), tj. 11,25 Eur,
    >>>>>v pátek v 18 hod překročil hranice zpět do ČR, takže
    >>>>>to bylo se snídani, krátíme o 25 %, tj. 45 Eur x
    >>>>>0,75,
    >>>>>tj. 33,75 Eur.
    >>>>>Ještě k tomu stravné za naše území, neboť trvala
    >>>>>cesta
    >>>>>do místa bydliště nad 5 hod.
    >>>>>Prosím jakou měnou přepočítat Euro, pokud dostal
    >>>>>zálohu v české měně?
    >>>>>Děkuji Vám.
    >>>>A Vy mu poskytnete základní sazbu 45,-EUR, když
    >>>>překročil státní hraniči přesně ve 12 hod ? základní
    >>>>sazbu
    >>>>můžete poskytnout , jestliže v zahraniční zaměstnanec
    >>>>pobyl déle než 12 hodin. A když už jste tedy vzala
    >>>>těch
    >>>>45,-EUR, tak ze základní sazby se krátí 25% a ne 35%
    >>>>,
    >>>>jinak jste správně uvedla, že se krátí každé jídlo.
    >>>>Na
    >>>>tuzemské stravné JE nárok, jestliže služební cesta
    >>>>trvala po území ČR více než 5 hodin ( nevím ve Vašem
    >>>>případě...do místa bydliště ?=záleží na údajích v
    >>>>pracovní
    >>>>smlouvě) . Zálohu přepočítáte kurzem platným ke dni
    >>>>nástupu na služební cestu
    >>Prosím, takže opravuji. V první m dni těch 45 Eur
    >>vyplatím jen v poloviční výši tj. 22,5 Eur a z toho
    >>srazím
    >>35 %, dle § 170, což je vyplaceno 14,625 Eur, je to
    >>tak?
    >
    >Ano, tak to by to mělo být správně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).