Hlavní navigace

Názor k dotazu Do kdy student? od Jiřka - Re: Do kdy student? VOŠ je z tohoto hlediska...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 6. 2008 19:05

    Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

    Re: Do kdy student?
    VOŠ je z tohoto hlediska považována za SŚ. Což znamená, že je studentkou ještě v červenci a srpnu, pokud po CELÝ červenec a CELÝ srpen (tzn. od prvního do posledního dne v tom měsíci) nevykonávala činnost, ze které je odváděno pojištění nebo pokud v těchto měsících nepobírala podporu v nezaměstnanosti. Když bude pracovat na DPP, ze které se pojištění neodvádí a nebude pobírat podporu, je po oba prázninové měsíce studentkou. Nebo i kdyby pracovala na DPČ nebo v pracovní poměru a vydělala si hodně, ale smlouva byla třeba od 2.7. do 30.8., už to není celý červenec ani celý srpen a v tom případě také bude po oba měsíce studentkou. Ona může uplatnit slevu na studenta a Vy zvýhodnění na vyživované dítě (tedy pokud jí není víc než 26 let). Kdy je středoškolák považován za studenta se píše v zákoně o státní sociální podpoře, myslím § 13 nebo 15, teď nevím.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).