Hlavní navigace

Názor k dotazu THP a přesčasy - sledujete? od VH - Re: THP a přesčasy - sledujete? Není pravdou, že...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 7. 2008 9:50

    VH (neregistrovaný) 88.101.60.---

    Re: THP a přesčasy - sledujete?
    Není pravdou, že se v žádné firmě práce přesčas nesleduje, totéž se týká pružného rozvržení pracovní doby. K pracovní smlouvě - pouze s vedoucími zaměstnanci je možné dohodnout, že mzda byla sjednána s přihlédnutím k případné práci přesčas, zároveň musí být vyčíslen rozsah práce přesčas, k níž bylo přihlédnuto (nejvýše 150 hodin). Pokud se nejedná o vedoucího (kdo je vedoucí, stanoví § 11 odst. 4 zák. práce) a zároveň o smluvní ujednání mzdy, veškerá práce přesčas musí být proplacena.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).