Hlavní navigace

Názor k dotazu Dodání zboží §7odst.2 a §64 od j. - Re:prosím poraďtě :-( >>>>dobrý den, poprvé budeme prodávat...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 8. 2008 14:08

    j. (neregistrovaný) 88.103.84.---

    Re:prosím poraďtě :-(
    >>>>dobrý den, poprvé budeme prodávat zboží na slovensko
    >>>>plátciDPH.Zboží mu bude dopravovat dopravní
    >>>>služba.Jak
    >>>>budu faktturovat? Dle §7odst. 2 je místem plnění země
    >>>>kde se zboží nachází v době kdy odeslání nebo
    >>>>přeprava
    >>>>začíná. A vztahuje se na toto osvobození dle
    >>>>§64odst.1???? Bzdu fakturovat bez DPH. Děkuji.
    >>
    >>Je-li odběratel plátce DPH,budete fakturovat bez DPH
    >>dle §64, vystavíte daňový doklad s náležitostmi dle
    >>§34
    >>( bod k! ).
    >>Jestliže fakturujete za zboží do EU poprvé,
    >>nezapomeňte na Souhrnné hlášení po skončení kvartálu!
    >>Nehledejte v tom žádnou zákeřnost, mějte se hezky
    >>
    >>
    >Moc vám děkuji za ochotu.
    >Zmátl mě ten §7 odst.2..???


    >Jsme měsíční plátci a souhrné se vystavuje jen
    >čtvrtletně, že?

    Souhrnné hlášení jen kvartálně, § 7 hovoří o místě plnění a § 64 o osvobození plnění. Jednoduše: to že je místo plnění v ČR ještě neznamená, že by to nemohlo být osvobozené plnění dle §64.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).