Hlavní navigace

Názor k dotazu Pořízení nového OA z EU jako zboží od anonym - Re: Pořízení nového OA z EU jako zboží Postup...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 8. 2008 11:29

    anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

    Re: Pořízení nového OA z EU jako zboží
    Postup bude závislý od toho, o jaké auto se jedná. Pokud se jedná o nový dopravní prostředek dle § 4 ZDPH, bude postup jiný, jak u pořízení staršího auta.
    Pokud jde o prodej zboží, pak za prodej zboží se považuje prodej věcí v nezměněném stavu. U prodejce ojetých aut se opravy aut evidovaných jako zboží nepovažují za změnu stavu.
    Pokud vy koupíte OA, pak by mělo být prodáno jako OA.
    Výdaje na přestavbu vozidla jsou technickým zhodnocením ve smyslu ustanovení § 33 zákona o daních z příjmů, pokud samy o sobě nebo v souhrnu s dalšími výdaji stejného druhu v průběhu zdaňovacího období překročí 40 000 Kč. Podnikatel může jako technické zhodnocení určit i výdaje. které nedosáhly uvedené výše.
    Zboží ale nemůže být technicky zhodnoceno. Pokud by se nejednalo o zboží, pak při přestavbě z OA na NA jde vždy o TZ osobního auta bez nároku na odpočet daně.
    Pokud budete auto přestavovat, pak přestavbu vozidla povoluje na základě žádosti jeho vlastníka (kdo by byl vlastník, pokud by se jednalo o zboží?) místně příslušný obecní úřad obce s rozšířenou pravomocí (§ 74 odst. 1 zákona o provozu vozidel). Na základě dokladů o provedení změn se učiní zápis do technického průkazu vozidla.
    Toto berte pouze jako laický příspěvek do diskuze. Já bych z vámi uvedeného postupu přestavby zboží měla obavy, a to zejména z pohledu DPH. Snad vám odpoví někdo znalý této problematiky z praxe.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).