Hlavní navigace

Názor k dotazu Poplatek za papírovou fakturu - POHODA od Petr25 - Re: Poplatek za papírovou fakturu - POHO Podporuji Hanču.Dělám...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 9. 2008 18:22

Petr25 (neregistrovaný) 193.200.150.---

Re: Poplatek za papírovou fakturu - POHO
    Podporuji Hanču.

Dělám to taky, účtuji si 45 Kč za odeslání papírové faktury.

Dělá to spousta firem už od konce 90. let co existuje EMAIL, ještě jste se s tím nesetkali? Nejčastěji sektor internetu, počítačů (hosting, domény, webdesign, garfická studia).

Jak se v této Poradně už nesčetněkrát vysvětlovalo, faktury lze posílat emailem v PDF a odběratel - pokud chce a potřebuje - si je vytiskne (a nebo nemusí - já svoje faktury netisknu). Posílání faktur emailem (nebo třeba FAXEM) je slučitelné se zákonem o účetnictví a zákonem o DPH.

Faktury se emailem posílají na celém světě, včetně přebyrokratizované Ruské federace.

Pokud berňák po vás bude chtít archiv vašich faktur, vypálíte jim je na CD a přinesete toto CD (nebo pošlete poštou). Běžně se tak praktikuje v USA a Anglii.

Proč nehodlám zasílat papírové faktury?

1. šetřím naše lesy, jsem ekolog
    2. šetřím svůj čas a čas odběratele (v obou případech nutnost jít na poštu)
    3. dostanu dřív zaplaceno za svoji práci

Mám zkušenost, že část odběratelů, která požaduje papírovou fakturu se jen snaží oddálit termín splatnosti a vymýšlí si různé obstrukce typu papírových faktur, razítek a podpisů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).