Hlavní navigace

Názor k dotazu Zálohová faktura v PÚ - DPH od vanda - Re: zálohová faktura v PÚ - DPH když po...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 9. 2008 9:04

    vanda (neregistrovaný)

    Re: zálohová faktura v PÚ - DPH
    když po úhradě zálohy
    >následuje hned ukončení zakázky a tudíž i vaše
    >"povinnost" vše vyfakturovat. Zde pak můžete vystavit
    >vyúčtovací-konečnou fakturu, kde teprve zohledníte DPH a
    >odečtete z končené sumy zaplacenou zálohu.... Vše se ale
    >odehrává (záloha+vyúčtování zálohy) během krátké doby,
    >nejlépe i v průběhu měsíce ...


    Paní M. napíši Vám můj postup, protože se mi zdá, že jste mě nepochopila. Postup mám ověřený přes daňového poradce a i kontrola s FÚ nic nenamýtala. Píšete, že to používám v případě, že odběratel vede DE nebo že je to zakázka, která se brzo vyřídí, což Vás však musím uvést v omyl. Sama píšete, že "vystavím proforma nebo zálohovou fakturu" a jestli jste pořádně četla moji diskuzi s Gabrielou, tak byste nemohla napsat takový nesmysl, protože jsem hned na začátku psala, že vystavím zálohovou fakturu a postup jsem v diskuzi psala stejný, tak jako vy při sumarizaci! Takže prosím lépe čtěte. Skoro každý den vystavuji zálohovou fakturu, jakmile mi přijdou peníze ihned vystavím daňový doklad k přijaté záloze, kde rozepisuji DPH. Až je vše hotovo, vykonáno nebo zboží předáno (což je třeba i za 2-5 měsíců), tak vystavím konečnou fakturu, na které uvedu celkovou částku a odečtu od toho daň. doklad k přijaté záloze. Takže moje práce je skoro úplně stejná jak u Gabriely. Nechápu, jak můžete psát, co a jak jsem vlastně myslela. Já si budu pořád tvrdit, že tak jak jste psala postup u Gabriely, tak takový přesně dělám i já, akorá, že nevystavuju proforma fakturu, ale zálohovou fakturu. Vše, co se děje od vystavení zálohové faktury dělám stejně jako Gabriela.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).