Hlavní navigace

Názor k dotazu OT-vzali byste peníze za "neodprac."dny? od Katuška - Re: OT-vzali byste peníze za "neodprac." Já si taky...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 9. 2008 8:58

Katuška (neregistrovaný) 194.228.18.---

Re: OT-vzali byste peníze za "neodprac."
    Já si taky myslím, že nárok na dovolenou by měl vznikat jen za odpracovanou dobu a ne za mateřskou, jak je to v ZP, tady mi ale dost vadí přístup zaměstnavatele, přece když stanovoval mzdy, tak ke všem zákonným nárokům také přihlížel, takže de facto o tyto peníze "za nic" předem mzdu snížil (obzvlášť účetní firma si dobře spočítá, kolik ji zam-ec bude stát a zda se mu vyplatí). Tato situace, kdy se snaží z těchto povinností vyvléct tím, že hraje na "kolegiálnost" je prostě ubohá a nechápu zam-tele, který to dělá, aby nemusel zaplatit pár dní dovolené. Jestli skutečně řekne zam-cům, že mají nižší odměny, protože díky dovolené jedné z nich, bylo více vyplaceno na mzdách, tak je to dost sprosté.
    Navíc když vezmu v potaz, že by je čerpáním dovolené "poškodila" tak když se nároku vzdá, bude "poškozená" ona (přece když je na RD, tak z těch odměn ani nic neuvidí). Vyšší odměny kolegům by vlastně zaplatila ona sama.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).