Hlavní navigace

Názor k dotazu Sleva na dítě - moc prosím p. Jiřku od Líba - Re: Sleva na dítě - moc...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 10. 2008 8:14

    Líba (neregistrovaný) 85.70.202.---

    Re: Sleva na dítě - moc prosím p. Jiřk
    Paní Jiřka asi nemá čas, tak třeba bych mohla pomoci já.

    U prvního dítěte nejdřív ověřte, jestli už mu bylo 18. Pokud ne, nezkoumáte, jestli studuje, otec má nárok na daňové zvýhodnění. Jestliže je starší, tak do konce prázdnin, jak píšete.

    Druhé dítě má nárok na zvýhodění od září. Co dělalo před tím? Střední odborné učiliště je považováno za střední školu (školský zákon 561/2004 - § 58), pokud máte pochybnosti o této konkrétní škole, ověřte si ji na seznamu MŠMT např. http://rejskol.msmt.cz/

    U vysokoškoláka má rodič nárok na zvýhodnění i přes prázdniny, protože pokračuje ve studiu do 3 měsíců. 117/1995, § 14, 2c)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).