Hlavní navigace

Názor k dotazu Pro občana musím vystavit daň.doklad? od LeaX - Re: pro občana musím vystavit daň.doklad § 26/1 ZDPH...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 10. 2008 17:50

    LeaX (neregistrovaný) 83.208.54.---

    Re: pro občana musím vystavit daň.doklad
    § 26/1 ZDPH (pro rok 2008):
    " Plátce, který uskutečňuje zdanitelné plnění nebo plnění osvobozené od daně s nárokem na odpočet daně, je povinen
    na vyžádání
    za každé zdanitelné plnění nebo plnění osvobozené od daně s nárokem na odpočet daně
    pro
    osobu povinnou k dani
    nebo
    právnickou osobu, která není založena nebo zřízena za účelem podnikání,
    vystavit daňový doklad, a to nejpozději do 15 dnů ..."

    V roce 2009 je to napsáno jinak, asi bohužel.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).