Hlavní navigace

Názor k dotazu Doklad v SKK. Můžu proplatit v CZK? od Marek - Re: Doklad v SKK. Můžu proplatit v CZK? Dobrý...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 10. 2008 19:49

    Marek (neregistrovaný) 85.160.81.---

    Re: Doklad v SKK. Můžu proplatit v CZK?
    Dobrý den,
    podle mého názoru můžete ve Vašem případě použít způsob, kdy nárok zaměstnance na cestovní náhradu vyúčtujete celý v CZK a zaúčtujete také v CZK do nákladů a to z toho důvodu, že jste zaměstnanci neposkytli zálohu v cizí měně.
    Kurzem pro vyúčtování nároku zaměstnance na cestovní náhradu je v tomto případě den počátku pracovní cesty viz. § 184 zákoníku práce.
    Příklad:
    Stravné 500 SKK
    Vedlejší výdaje 1.000 SKK
    Nárok celkem 1.500 SKK, kurz dne nástupu na pr.cestu 0,8SKK/Kč
    Výpočet cestovní náhrady = 1.500 SKK * 0,8 = 1.200 Kč

    Zaúčtování:
    ZCN pan Vomáčka 1.200 Kč 512/211
    a vyplatíte mu to v korunách.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).