Hlavní navigace

Názor k dotazu Rodičovská dovolená a OSVČ od Martina - Dobrý den,chtěla bych se zeptat na několik věcí...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 4. 2010 11:01

    Martina (neregistrovaný)

    Dobrý den,

    chtěla bych se zeptat na několik věcí týkajících se vedlejšího podnikání na rodičovské dovolené:

    1) při zřízení ŽL platím soc. a zdrav. pojištění, zálohy na daň, nebo jako osoba na RD jsem od těchto poplatků zproštěna?
    2) jak je to s daň. přiznáním, pokud jsem zároveň zaměstnaná? budu podávat daňové přiznání jako OSVČ zvlášť, nebo při podávání daň.přiznání u zaměstnavatele doložím své další příjmy?
    3) je nutné zřizovat si pro vedlejší činnost podnikatelský účet u banky (budu přijímat bezhotovostní platby) ?
    4) je nutné vést nějaké složité účetnictví, nebo stačí jen výkazy o nákladech, výdajích, ziscích, a odpočitatelných položkách uspořádané jen do tabulky?
    5) je nějakým způsobem omezena výše výdělku jako OSVČ?
    6) pokud bych po skončení RD skončila ve stávajícím zaměstnání a věnovala se výhradně podnikání, tj. na hlavní činnost, jak mi výše záloh a odpracovaných dní ovlivní další mateřskou a výši PPM? Předpokládám, že nárok na RD vzniká i u OSVČ hned po skončení PPM, stejně jako nyní, když jsem zaměstaná.

    Děkuji za vyčerpávající odpovědi :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).