Hlavní navigace

Názor k dotazu Daň z příjmu,prodej nemovitosti,dědictví od Zdeněk - Re: Daň z příjmu,prodej nemovitosti,dědi >>Dobrý den, prosím poraďte,...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 11. 2008 11:27

    Zdeněk (neregistrovaný) 62.84.144.---

    Re: Daň z příjmu,prodej nemovitosti,dědi
    >>Dobrý den, prosím poraďte, v r. 2008 mi zemřel otec,
    >>zdědil jsem garáž, prodávám ji, kromě daně z převodu
    >>nemovitosti musím zaplatit i daň z příjmu.
    >>Prosím o radu, KDE NAJDU, jestli je pravdou toto
    >>tvrzení:
    >>Daň z příjmu po prodeji této nemovitosti zaplatím
    >>ALE
    >>JEN Z ROZDÍLU PRODEJNÍ CENY A CENY NENOVITOSTI PŘI
    >>OCENĚNÍ DĚDICTVÍ. Je tomu skutečně tak?
    >>Děkuji
    >1/ Jste si jist , že budete platit daň z příjmu ?
    >Přečtěte si osvobození v §4 odstavec b
    >2/Rozdíl vychazí z §10 odstavec 5, takže odpověď je
    >ano
    >Nebudu kopírovat §, najdete zde
    >http://business.center.cz/business/pravo/zakony/dprij/cast1.aspx
    >
    >Děkuji za odpověď. Tím osvobozením si skutečně nejsem jistý, situace se má tak, že dědictví po otci jsme se účastnili já a moje matka (jeho manželka) a matka se u notáře zřekla dědického i svého podílu na garáži v můj prospěch (jsem jediný syn), nyní i jediný vlastník. Jsem od daně za prodej garáže osvobozen? Má nějaký vliv doba, po kterou vlastnil garáž můj otec a to, že pozemek není jeho? Ještě prosím o informaci, jak starý může být odhad nemovitosti, stačí mi z 5/08? Musím podávat nějaké - byť nulové přiznání? Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).