Hlavní navigace

Názor k dotazu Výše odstupného od pája - Re: výše odstupného zase plácáme, že ano?to je trochu...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 12. 2008 11:18

    pája (neregistrovaný) 89.203.161.---

    Re: výše odstupného
    zase plácáme, že ano?
    to je trochu jinak, zam-tel musí VŽDY do výpovědi uvést důvod který může být pouze jako jeden z důvodů uvedených v § 52 ZP,
    odstupné náleží u písm. a) až c) a dále u d), kde je vyšší.
    Výpověď § 52, pro informaci předešlého § 49 je dohoda

    Při ukončení PP dohodou dle § 49 musí zam-tel uvést důvody, požaduje-li to zam-nec- odst.2. Jestliže je uzavřena dohoda o ukončení PP z důvodů dle § 52 a-c) je v zájmu zaměstnance, aby trval na jejich uvedení , protože z toho vychází nárok na odstupné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).