Hlavní navigace

Názor k dotazu Po letech práce znovu ZD? od MM - Re: Po letech práce znovu ZD? ***********Ne, neměla jsem...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 12. 2008 16:46

MM (neregistrovaný) 88.103.196.---

Re: Po letech práce znovu ZD?
    Ne, neměla jsem na mysli nikoho konkrétní a už vůbec ne vás:))
    Vždyť o tom jsem psala - oba, zaměstnavatel i zaměstnanec by se k sobě měli chovat slušně, jako lidi a ne jako dravci. A to prosím obě strany. V životě vždycky narazíte na lidi slušné a na lidí slušné poněkud méně.
    Víte, o tom, že by někdo měl mít přednost, by se asi dalo docela diskutovat. Řeknu vám to z mého pohledu. Budu shánět např. účetní. A budu si moci vybrat ze 4 lidí - 1/absolventka po škole s nulovou praxí, 2/ mamina s 2 malými dětmi, 3/ čiperná důchodkyně s 30 letou praxí, 4/ Ukrajinka s 2 VŠ diplomy. Hádejte, koho si vyberu? Tak to prostě chodí. A nemusíte mne podezřívat z nějaké diskriminace - moje dcera je sama s dvouletou holčičkou, takže vím, jak se takovým holkám žije. Berte to tak, že ten zaměstnavatel taky kolikrát bojuje o holé přežití. Znovu zdůrazňuji, že mluvím z pozice živnostníka s pár zaměstnanci. Já těm lidem zajišťuji práci, když kleknu já, přijdou o své (zatím) jisté i oni. Zaměstnanci, i když vidí, že jsou tržby třeba malé, tak se neptají, jestli dostanou výplatu. Prostě ji automaticky očekávají v příslušném termínu. Je jen na mně, abych si vedla tak, abych jim to očekávání mohla splnit.
    A za to očekávám od svých zaměstnaců kvalitní práci a solidaritu s firmou, která je živí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).