Hlavní navigace

Názor k dotazu Odvod zdravot.poj. od jana h. - Re: odvod zdravot.poj. ze zákona 592/1992-o pojistném na všeob.zdr.pojištění(8)...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 12. 2008 10:07

  jana h. (neregistrovaný) 85.132.151.---

  Re: odvod zdravot.poj.
  ze zákona 592/1992-o pojistném na všeob.zdr.pojištění


  (8) Minimální vyměřovací základ neplatí pro osobu:

  a) s těžkým tělesným, smyslovým nebo mentálním postižením, které se poskytují mimořádné výhody II. nebo III. stupně podle předpisů o sociálním zabezpečení;12)
  b) která dosáhla věku potřebného pro nárok na starobní důchod, avšak nesplňuje další podmínky pro jeho přiznání;
  c) která celodenně osobně a řádně pečuje alespoň o jedno dítě do sedmi let věku nebo nejméně o dvě děti do 15 let věku. Podmínka celodenní péče se považuje za splněnou, je-li dítě předškolního věku umístěno v jeslích (mateřské škole), popřípadě v obdobném zařízení na dobu, která nepřevyšuje čtyři hodiny denně, a jde-li o dítě plnící povinnou školní docházku, po dobu návštěvy školy, s výjimkou umístění v zařízení s týdenním či celoročním pobytem. Za takovou osobu se považuje vždy pouze jedna osoba, a to buď otec nebo matka dítěte, nebo osoba, která převzala dítě do trvalé péče nahrazující péči rodičů;14)
  d) která současně vedle zaměstnání vykonává samostatnou výdělečnou činnost a odvádí zálohy na pojistné vypočtené alespoň z minimálního vyměřovacího základu stanoveného pro osoby samostatně výdělečně činné,
  e) za kterou je plátcem pojistného stát (§ 3c),

  pokud tyto skutečnosti trvají po celé rozhodné období. Vyměřovacím základem u těchto zaměstnanců je jejich skutečný příjem.


  četl jsem zde že se v jistých případech nemusí
  >dopičítávat zdravot. poj. do minima (při mzdě nižší než
  >8000). Můžete mi objasnit koho se to týká? Asi žen na MD,
  >starobní důchodci .... a kdo ještě?
  >Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).