Hlavní navigace

Názor k dotazu DPH - byt k pronájmu od LeaX - Re: DPH - byt k pronájmu >>Dobrý den,>>ráda bych...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 12. 2008 19:35

    LeaX (neregistrovaný) 83.208.54.---

    Re: DPH - byt k pronájmu
    >>Dobrý den,
    >>ráda bych se zeptala zda když právnická osoba kupuje
    >>byt určený k pronájmu, na sazbu DPH, bude 5% nebo
    >>19%?
    >>
    >>Děkuji
    >>Soňa
    >Sazba 5 % již neplatí. Pokud se ptáte na DPH při
    >koupi, pak je rozhodující, zda je byt po kolaudaci více než
    >3 roky nebo od nabytí uplynuly více než 3 roky. Pokud
    >ano, pak je od DPH osvobozen. Jinak 19 %.
    Jen 19%? § 48a nabízí více možností ...
    Je jen otázkou, zda je možno odpočet daně při nákupu uplatnit (s ohledem na níže uvedené)

    >Pokud se ptáte na pronájem bytu, pak jde rovněž o
    >osvobozené zd. plnění, ale pokud jde o pronájem plátci DPH
    >(nelze tedy např. občanovi), pak se můžete rozhodnout
    >a pronájem zdanit DPH a to 19 %. Do konce roku 2008
    >platí, že zdanění pronájmu je nutno oznámit FU a to do
    >30-ti dnů od uzavření smlouvy. Od 1.1.2009 je tato
    >povinnost zrušena.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).