Hlavní navigace

Názor k dotazu Hrubé porušení pracovní kázně od Jiřka1 - Re: hrubé porušení pracovní kázně Jiřko nepřehánějte, všichni jsou...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 3. 2009 13:40

Jiřka1 (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: hrubé porušení pracovní kázně
    Jiřko nepřehánějte, všichni jsou lumpi, jenom zam-tel,
    >který je líný nebo neschopný dodržet zákon je chudák?

To jsem neřekla. Já chápu, že ten soud tak rozhodl proto, že když zákon vyžaduje dohodu mezi zaměstnavatelem a odbory a ten zaměstnavatel tuto dohodu zanedbal, tak jinak rozhodnout nemohl. V tomto případě přítomnost odborů tomuto zaměstnavateli uškodila, protože kdyby jich nebylo, tak by žádná dohoda s nimi nemusela být a ohledně okamžitého zrušení (fakticky zcela oprávněném,ať už dohoda byla nebo ne) by nebylo co řešit. Morálně je v právu ten zaměstnavatel a neseriózní zaměstnanec na něj může díky opomenutí sepsání dohody s odbory (nestačí jim porušení jen oznámit) dělat dlouhý nos.
    Zůstává mně rozum stát nad sprostotou toho zaměstnance, který nechodí bez omluvy 3 měsíce do práce a pak zaměstnavatele drze zažaluje, jistě na radu odborů - nemáme tady smlouvu, vyhrajete to. Je tady něco shnilého... Fuj, to jsem se dnes otrávila - to druhý kafé už radši pít nebudu :-) Pěkný víkend.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).