Hlavní navigace

Názor k dotazu Písemný pokyn § 37 ZP_může i směrnice? od pája - Re: Písemný pokyn § 37 ZP_může i směrnic >>>§...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 3. 2009 11:07

    pája

    Re: Písemný pokyn § 37 ZP_může i směrnic
    >>>§ 37 zákoník práce
    >>>Informování o obsahu pracovního poměru
    >>>
    >>> (1) Neobsahuje-li pracovní smlouva údaje o právech a
    >>>povinnostech vyplývajících z pracovního poměru, je
    >>>zaměstnavatel povinen zaměstnance o nich písemně
    >>>informovat, a to nejpozději do 1 měsíce od vzniku
    >>>pracovního
    >>>poměru;
    >>>
    >>>
    >>>Pokud výše uvedené není v PS, buď můžu vyhotovit
    >>>písemný pokyn
    >>
    >>jaký pokyn? ZP jasně uvádí Písemně informovat, ne
    >>žádný pokyn, tedy Písemná informace zaměstnavatele o
    >>obsahu pracovního poměru
    >>
    >>přečtěte si pořádně odst. 1 písm. a) až g) a pak
    >>odst.
    >>3, tam je to jasně uvedeno, co lze odkázat na
    >>vn.předpis.
    >>
    >> anebo bude uvedeno ve směnic ...? Kde najdu v
    >>>ZP, že to takto můžu udělat prosím ? děkuji
    >jak jednoduché, k odst. 3 jsem už nedočetla, děkuji.
    >Já měla na mysli pokyn=písemná informace. Když mám v PS
    >"jen" povinné náležitosti, tzn. místo výkonu prác,druh
    >práce a datum vzniku PP, pak odkaz na mzdový výměr,
    >pak jsem myslela, že vydám písemné oznámení, ale řekla
    >jsem pokyn, takže to bude pojmenované Písemné sdělení
    >...? kam vepíšu zbytek - výpovědní doby, dovolenou,
    >pracovn dobu. My jsme za "starého ZP" 65/1965 právě k PS
    >vyhotovovali písemný pokyn dle § 32, kde bylo to
    >ostatní uvedeno, takže jsme to "jen" špatně pojmenovali,
    >mělo to být "Písemné oznámení" ...a ne Písemný pokyn ..?
    >díky

    opravdu čtete povrchně,píši po druhé:

    Písemná informace zaměstnavatele o
    >>obsahu pracovního poměru

    Zaměstnavatel.... v souladu s § 37 zákoníku práce v platném znění informuje zaměstnance o:

    -
    -
    -
    a je to.
    Předal
    Zaměstanec převzal dne, podpis.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).