Hlavní navigace

Názor k dotazu Pronájem bytu od Anka - Re: pronájem bytu >>Dobrý den, prosím o radu, jsem...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 5. 2009 9:56

    Anka (neregistrovaný) 212.24.147.---

    Re: pronájem bytu
    >>Dobrý den, prosím o radu, jsem OSVČ a v současné době
    >>uvažuji o koupi bytu, který bych pronajímala.
    >>Byt si pořídím na hypotéku, ale s pronájmem nemám
    >>žádné zkušenosti.
    >>Budu příjmy z pronájmu včetně služeb účtovat do
    >>peněžního deníku (vedu DE) nebo ne?
    >>Byt si koupím společně s manželem.
    >>Děkuji
    >
    >byt budete pronajímat jako fyz.osoba ne jako OSVČ,
    >nikam nemusíte zaznamenávat, daníte po skončení
    >zdaň.období podle §9, náklady buď uplatníte v prokázané výši
    >(musíte mít doklady) nebo paušálem (30% z příjmů z
    >pronájmu). Ve společném jmění manželů můžete danit vy nebo
    >manžel.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).