Hlavní navigace

Názor k dotazu Nevyplácení mzdy v termínu, ned. smlouvy od Jiřka1 - Re: Nevyplácení mzdy v termínu, ned. sml Pokračování:ad3) Pokud...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 6. 2009 23:15

  Jiřka1 (neregistrovaný) 88.101.130.---

  Re: Nevyplácení mzdy v termínu, ned. sml
  Pokračování:
  ad3) Pokud Vám zúčtovává jinou mzdu a jinou vyplácí, tak to je jasné porušení. Předpokládám, že Vám zúčtovává na pásce méně než Vám vyplácí, čili že Vám něco vyplácí načerno bokem, obráceně by to nemělo smysl. Jenže v tom jedete taky, když si ty peníze načerno berete. Nerozumím, jak to myslíte s tím mzdovým výměrem a smluvní mzdou. Smluvní mzdou se rozumí hrubá mzda, která je přímo sjednaná v pracovní smlouvě - tuto sjednanou částku zěstnavatel měnit bez Vašeho souhlasu nemůže. Pokud ji nemáte sjednanou, pak zaměstnavatel vydá mzdový výměr (ať již měsíční mzdou nebo hodinovou) a tuto výši pak může sám měnit, musí jen zachovat zaručenou celkovou hrubou mzdu dle druhu práce. Nevím, jak je tomu u Vás.
  ad4) Pokud Vás přihlásil a pouze neodvádí odvody, je to jeho problém - on je dlužníkem. Pro důchod jsou důležité ELDP (evid. list důchodového pojištění), jehož kopii Vám musí každoročně dát (takto je to zavedeno od r. 2004, dříve se kopie nevydávaly).
  ad5) Přesčasy - náleží mzda za každou hodinu práce přesčas (nebo její část) plus 25% z hodinového průměru. Záleží na tom, jak se k tomu postaví ta děvčata.
  ad6) Určitě si dělejte soupis všech dopisů a dokladů, které mu předáváte a předejte mu je proti jeho podpisu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).