Hlavní navigace

Názor k dotazu Výzva k odstranění pochybností - a jéje od Žanda - Re: výzva k odstranění pochybností - a j já...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 8. 2009 18:20

    Žanda (neregistrovaný)

    Re: výzva k odstranění pochybností - a j
    já zpracovávám mimo jiné i vinařskou firmu a ze začátku jsme měli pořád nad.odpočet, protože jen samé náklady na ochranu vinic apod. a nic jsme nemohli prodávat, protože vinice rodí až 4. rokem, takže si nás 2 roky pozpátku pravidelně zvala správkyně na kontrolu DPH a vloni se mě zeptala, co naše firma obchoduje. Když jsem jí sdělila, že je to vinařská firma, tak pokývala hlavou a od té doby si nás už nepozvala. Letos nám také vznikl pokaždé nad.odpočet, protože situace na trhu je hrozná a nám se nepodařilo prodat moc vína, ale bohužel víno, které máme na ned.výrobě musíme pořád ošetřovat, filtrovat apod a ještě do toho ochrana vinic. Toto jsem sdělila na FÚ společně s přiznáním DPH a opět si nás nepozvali. Možná byste měli tedy správkyni vysvětlit, že Vaše firma se teď rozjíždí a že možná i v dalším přiznání DPH bude odpočet, podle toho, jak budete mít kšefty. Já jsem naštěstí vždy narazila na milou úřednici. :-))

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).