Hlavní navigace

Názor k dotazu KONSIGNAČNÍ SKLADY-prosím pomoc od annonym - Re: KONSIGNAČNÍ SKLADY-prosím pomoc Povinnost přiznat daň je ke...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 8. 2009 15:14

  annonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

  Re: KONSIGNAČNÍ SKLADY-prosím pomoc
  Povinnost přiznat daň je ke dni přemístění zboží do KS (to platí pro přemístění zboží z EU, jiná je situace při dodání do KS od tuzemského dodavatele).
  Podle § 25 odst. 2, který byl doplněn novelou k 1. 1. 2009, se stanoví plátci vznik povinnosti přiznat daň při přemístění zboží do tuzemska. Povinnost přiznat daň při tomto specifickém pořízení zboží podle § 16 odst. 4 a 5 vzniká dnem přemístění zboží do tuzemska, tj. umístěním do konsignačního skladu v tuzemsku (§ 16 odst. 4) či do skladu plátce v tuzemsku, který uskutečnil standardní přemístění zboží podle § 16 odst. 5.
  Podle § 25 odst. 3, se považuje standardní pořízení zboží z jiného členského státu vlastně za uskutečněné dnem dodání ve smyslu § 21, tj. dnem, kdy pořizovatel nabývá práva nakládat se zbožím jako vlastník. Specifické pořízení zboží z jiného členského státu podle § 16 odst. 4 a 5 se považuje ve vazbě na předcházející odstavec 2 za uskutečněné dnem přemístění zboží do tuzemska.

  § 73 odst. 7: Nárok na odpočet daně má plátce při pořízení zboží z jiného členského státu, pokud mu při tomto pořízení vznikla povinnost přiznat daň. Plátce při pořízení zboží z jiného členského státu prokazuje nárok na odpočet daně daňovým dokladem podle § 35. Nárok na odpočet daně lze uplatnit nejdříve za zdaňovací období, ve kterém plátci vznikla povinnost přiznat daň podle § 25.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).