Hlavní navigace

Názor k dotazu Konec rodičovského příspěvku od Jiřka1 - Re: konec rodičovského příspěvku My na to to, co...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 9. 2009 19:39

  Jiřka1 (neregistrovaný) 88.101.130.---

  Re: konec rodičovského příspěvku
  My na to to, co už Vám bylo psáno výše. Nevím, zda jste paní dobře pochopila nebo zda paní prostě plácá. Pokud Vám to takto řekla, pak říká nesmysl.
  1) Nyní nejste na MD - MD je jen to období trvající půl roku, ve kterém pobíráte mateřské dávky.
  2) Jste na rodičovské dovolené, kterou je možné čerpat nejdéle do 3 let dítěte. V Zákoníku práce se jasně píše, že zaměstnavatel Vám musí umožnit čerpání rodičovské dovolené po dobu, o kterou jste si požádala. Pokud jste požádala o rodičovskou dovolenou do 3 let dítěte, tak prostě do 3 let dítěte ní máte být.
  3) Můžete ji ukončit i dříve, ale pouze pokud se se zaměstnavatelem na tomto dřívějším ukončení dohodnete.
  4) Dřív než ve 3 letech dítěte Vám skončí i tehdy, pokud nastoupíte na mateřskou s dalším očekávaným dítětem (což je Váš případ). V tomto případě Vám Vaše rodičovská dovolená, která měla původně trvat do 3 let toho Vašeho druhého dítěte, skončí dnem nástupu na mateřskou dovolenou s očekávaným třetím dítětem.
  5) Ujasněme si, o jak dlouhou dobu rodičovské dovolené jste zaměstnavatele požádala. O rodičovský příspěvek jste požádala do 2 let dítěte, ale rodičovský příspěvek není rodičovská dovolená, ty dvě věci spolu nesouvisí. Pokud jste požádala o rodičovskou do 3 let dítěte, tak odpovědi viz výše. Pokud jste požádala o rodičovskou do dvou let dítěte, tak to máte dobré - rodičovská dovolená skončí dnem druhých narozenin a následující den máte nástup do práce nebo donesete neschopenku. Tak co Vy na to?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).