Hlavní navigace

Názor k dotazu Služební cesta bez řidičského oprávnění od Vladimír 2 - Re: Právníci co vy na to? >>>*********************************>>>§157/3 =(3)...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 9. 2009 8:54

    Vladimír 2

    Re: Právníci co vy na to?
    >>>*********************************
    >>>§157/3 =(3) Použije-li zaměstnanec na žádost
    >>>zaměstnavatele.....
    >>>Požijeme-li k výkladu toho to významu ten "správný
    >>>češtin"
    >>>tak si jistě domyslíme, že jen blbec zaměstnavatel by
    >>>požádal
    >>>zaměstnannce bez řidičáku (správné skupiny) aby
    >>>použil
    >>>
    >>>==silniční motorové vozidlo, s výjimkou vozidla
    >>>poskytnutého zaměstnavatelem,==a zákon umožňuje i
    >>>vozidlo
    >>>kradené.
    >>>A hovoří se o " Použije-li zaměstnanec" nikoliv jiná
    >>>osoba=nezaměstnanec? nebo jak to nazvat.
    >>>Zná někdo jiný výklad - ozvou se právníci?
    >>>Hezký den
    >>Tak to by mě tedy taky zajímalo!! Musí zaměstnavatel
    >>vědět, že vlastním řidičák? Pošle mě na služební
    >>cestu
    >>soukromým autem, já se nikoho neptám, vezmu manžela s
    >>sebou jako řidiče a nechám si zaplatit náhrady za
    >>auto. Samozřejmě pokud se nic nestane, je to
    >>sranda....
    >
    >Já se na to dívám takto: Pokud nemáte řidičák,
    >nemůžete řídit, ale na služební cestu můžete jet - a to
    >dopravním prostředkem, který řídí jiná osoba. Pokud se
    >zaměstnanec poveze ve vlastním autě, tak to auto přece
    >také použije (použití přece nemusí znamenat, že ho osobně
    >řídí). Kdo bude řídit, už přece není starost
    >zaměstnavatele.Auto bude řídit manželka a zaměstnanec dostane
    >náhradu za použití svého auta. A i kdyby se něco stalo,
    >tak co? Manželka pouze řídila, protože on nemůže řídit
    >osobně, ale jinak nemá manželka s jeho zaměstnavatelem
    >nic společného. Nemyslíte?
    ************************************
    Ale myslíme.... např jak odpovědět na toto:
    http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=606825
    a co teprve kdyby vozidlo neřídil zaměstnanec = viz §38/1/a a §265 an ZP!
    Stále si myslíte že:
    == Kdo bude řídit, už přece není starost>zaměstnavatele.== ?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).