Hlavní navigace

Názor k dotazu DUZP a datum doplnění údajů na dov.fa od v - Re: DUZP a datum doplnění údajů na dov.f Dobrý...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 10. 2009 13:17

v (neregistrovaný) 86.49.89.---

Re: DUZP a datum doplnění údajů na dov.f
    Dobrý den Ivo, tak jsem to chápala skoro dobře....takže povinnost přiznat daň je ke dni uskutečnění služby, když nedostanu doklad včas. Tímto datem (kurzem toho dne) vypočtu DPH a tak se mi to objeví v přiznání. A co myslíte, kurz do účta...mohu si stanovit do směrnice, že datum účetního případu je den uskutečnění služby? To je trošku krkolomné, že. Asi by to mělo být datum přijetí faktrury. Takže do účta bych to navedla kurzem ze dne, kdy mi faktrura přišla. Spousta sw prý neumí dva kurzy, ten můj bohužel ano. Nemáme ještě sepsanou žádnou směrnici, tak špekuluji, jak to napsat, abych si případným špatným slůvkem "nepodřízla větev", nechce se mi patlat se dvěma kurzy...Jak teď nad tím přemýšlím, i když doklad dostanu včas a doplním v termínu do 15 dnů, stejnak ta služba byla provedená dřív. Takže u služeb, musím vždy přiznávat ke dni usktečnění služby,že? U zboží to vychází lépe...tam je ta povinnost přiznat do 15. dne následující po měsíci, kdy zboží skutečně doraziilo...takže když přijde faktura brzo...doplním datum, tím vystavím, přiznávám tím dnem...protože je to dřív. Už se mi díky Vám rozsvěcuje....poradíte mi ještě s těmi kurzy..použít dva, nebo jeden? Moc Vám děkuju, fakt jste mi hodně pomohla.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).