Hlavní navigace

Názor k dotazu Povinnosti po zapsání společnosti do OR? od ... - Re: Povinnosti po zapsání společnosti do Od 1.7.2008 můžete...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 10. 2009 14:52

    ... (neregistrovaný) 193.86.121.---

    Re: Povinnosti po zapsání společnosti do
    Od 1.7.2008 můžete podat přihlášku k registraci na tzv. centrálním registračním místě, kterým je místně příslušný živnostenský úřad, čímž odpadá obíhání ostatních orgánů státní správy. Dále zkopírováno:
    "V přihlášce k registraci je s. r. o. povinna sdělit zejména svůj název (firmu), sídlo, lČ a druh daňových povinností, které u ní přicházejí v úvahu. Dále s. r. o. uvede svůj statutární orgán a případně osoby, které jsou kromě tohoto orgánu za ni v daňových věcech oprávněny jednat (např. daňový poradce). Společnost s r. o. je povinna správci daně sdělit také čísla bankovních účtů, na nichž jsou soustředěny peněžní prostředky z její podnikatelské činnosti a své organizační jednotky. Na základě přihlášky k registraci přidělí správce daně společnosti daňové identifikační číslo (DlČ) a o provedené registraci mu vydá osvědčení. Společnost s r. o. je povinna uvádět přidělené DlČ ve všech případech při styku se správcem daně a dále, pokud tak stanoví zvláštní zákon (např. zákon o dani z přidané hodnoty stanoví uvádění DlČ jako jednu z povinných náležitostí daňových dokladů)."

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).