Hlavní navigace

Názor k dotazu Rod.dovolená, 2. těhotenství, nemoc od J - Re: Paní Líbo, all - nevíte? Nikdo z vyvolaných...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 11. 2009 14:59

    J (neregistrovaný) 213.192.2.---

    Re: Paní Líbo, all - nevíte?
    Nikdo z vyvolaných se neozývá, tak zkusím já. § 196 rozumím také tak, že bohužel, zaměstnankyně může požádat např.o 1 měsíc RD, potom zase o další a zaměstnavatel jí musí vyhovět.Nikde není stanoveno,že to musí být vcelku nebo alespoň na dobu v minimální délce třeba 1 rok.Ukončí se RD, pracovnice nastoupí do práce a přinese hned neschopenku a má nárok na nemocenské dávky.
    Rodičovský příspěvek je dávka státní sociální podpory a má svá pravidla.Pokud tedy nebude děcko navštěvovat jesle nebo mat. školku nad rámec zákona o státní soc. podpoře, nárok na rodičovský příspěvek bude trvat,bez ohledu na to, že jsou vypláceny nemocenské dávky , popřípadě mzda.Jenom chudák zaměstnavatel, jak si může sjednat záskok, když neví na jak dlouho.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).