Hlavní navigace

Názor k dotazu Razítko? od ... - Re: Razítko? pane Pájo prosím? Razítko používané při podnikatelské...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 11. 2009 15:11

    ... (neregistrovaný) 193.86.121.---

    Re: Razítko? pane Pájo prosím?
    Razítko používané při podnikatelské činnosti může hrát roli jakéhosi indikátoru při určení, zda jde o vztah uzavřený dle občanského či obchodního zákoníku (viz rozsudek NS 32 Odo 671/2003 - koupě odcizeného vozidla). Ani v tomto případě ale není razítko nutná náležitost podpisu, dá se říci, že soukromé právo nutnost použití razítka nezná.
    K lékaři vám nic neřeknu, setkávám se naopak s případy pouze razítek bez podpisu (§40 odst.3 OZ).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).