Hlavní navigace

Názor k dotazu Nemocenská od j - Re: Nemocenská Stále mi není jasný váš průběh pojištění....

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 1. 2010 11:56

    j (neregistrovaný) 77.240.98.---

    Re: Nemocenská
    Stále mi není jasný váš průběh pojištění. Činnost OSVČ jste měla přerušenou, nebo Vám důchodové pojištění trvá a pouze jste podala přihlášku k nemocenskému pojištění?

    Pokud Vám trvala účast na důchodovém pojištění a pouze jste se přihlašovala k nemocenskému, týká se Vás § 24 ZNP, kde máte zcela jednoznačně stanoveno, že pro nárok na nemocenské dávky musí být vznik PN až po uplynutí tří měsíců trvání nemocenského pojištění.

    V tomto případě Vám tedy nárok na nemocenské dávky nevznikne.

    Podávala jste přihlášku k NP od 1.1.10 již v roce 2009?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).