Hlavní navigace

Názor k dotazu Soukr. N1 - lze použit sazbu 25 Kč? od Vlasta - Re: Soukr. N1 - lze použit sazbu 25...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 2. 2010 9:25

    Vlasta (neregistrovaný) 212.111.9.---

    Re: Soukr. N1 - lze použit sazbu 25 Kč?
    *** dobrý den, tak jsem se pořádně začetla do zákona o silniční dani a opravdu v §4 je napsáno, že poplatníkem je rovněž zaměstnavatel, poikud vyplácí cestovní náhrady svému zaměstnanci za použití OSOBNÏHO automobilu nebo jeho přípojného vozidla ..

    To je tedy moc pěkné, takže když zaměstnanec použije použije pro služební cestu své soukromé N1 vozidlo (což je vlastně M1 ale jen dříve kvůli DPH mřížka), tak silničku musí zaplatit v měsících, kdy použil pro zaměstnavatele on sám .... jak to pak vyúčtuje zaměstnavateli, a jak tento to dostane do daňových nákladů?

    Já už jsem včera bohužel silničku odevzdala a samořejmě jsem tam tu N1 dala v měsíční sazbě za měsíce, kdy bylo auto použito pro služební jízdu ....

    Co s tím? Nechat tak? FÚ je vlastně spokojen - silnička zaplacena, akorát nám to můžou vyhodit z daňových nákladů?

    Děkuji za trpělivost a pomoc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).